-Nu mă mai trage! i-a zis fetiței care forma cu mâna dreaptă a mamei un triunghi. Vin, dar te rog să nu mă mai tragi!
Categoria: blondă şi mamă (Pagina 12 din 73)
În dimineața asta m-am trezit cu băiatul meu cel mic doar noi doi și a fost așa wow, fiindcă nu am avut asta niciodată doar eu cu el.
La noi în scară e o doamnă în vârstă cu demență avansată. Nu e violentă, dar e singură și impresionantă. Când era Tudor bebeluș, de câte ori ne întâlnea, îi băga câte 5 lei în cărucior și nu accepta refuzul. Acum, de câte ori ne întâlnim, ea e în scara blocului, așteaptă un poștaș care nu mai vine niciodată. Ține să mângâie copiii, ne întreabă obsesiv la ce etaj locuim.
Să nu credeți că doar fetele sunt grijulii și iubitoare, da? Mame și tați de băieți, fiți pe pace, nu sepsul din pantaloni contează, ci creșterea. Relația, domnule. Fiți atenți ce a făcut fiul nostru cel mare (6 ani) după un weekend de… udat beton.

Știți că vorbeam noi de familia regală. Și unele voci ziceau că e ușor pentru Kate să fie mamă, când are o armată de ajutoare în jurul ei. Sigur că are. Precis nu amestecă în oale și nici nu se gândește (ca noi), oare ce le dau azi de mâncare. Dar hai să nu comparăm, să nu judecăm.
Trebuie să vă povestesc asta, că tare m-a distrat faza. Știți cum unii bărbați (nu toți, Doamne ferește, și nu ai noștri, să fie clar asta) au așa un stil anume. De exemplu, când vor să ia copilul de pe tine. De fapt, ei vor să îți arate că au încercat, dar nu le iese.
Și bagă ”Hai cu tati, dragul tatii, să o mai lăsăm pe mami”.


