via GIPHY
V-am zis ca nu i se oprește gurița? De la prima, până la ultima oră, băiatul meu cel mare vorbește. De parcă, orice minut nevorbit e un minut irosit. Foarte des ni se spune că ar putea deveni președinte, că ar avea mare succes în politică etc.
Aseară, stăteam toți în bucătărie și ascultam un discurs al domnului mic, despre ceva foarte important, nu mai țin minte exact, că la el toate-s așa: importante. Și vorbea în timp ce făcea ture prin fața noastră și gesticula foarte serios. La un moment dat, se oprește, vine tacticos la masă, ia paharul și bea niște apă.
Continuare