Categoria: publicitând cu plăcere (Pagina 65 din 66)

Despre lucruri unice

Stau singură în faţa tastaturii căutând după unicitatea existenţei mele. Ştiu… dar asta e tema articolului.

Mă întreb dacă azi, în secolul vitezei, când până şi declaraţiile de iubire se livrează seriat, doar că diferit ambalate, mai există atributul de unic din fabricaţie:

Nu ştiu dacă mai poartă cineva rochia mea preferată cu atâta bucurie ca mine, dar precis ea mai există în dulapul cuiva. Nu ştiu dacă-şi mai arde careva lumânărelele de caramel pe ritmuri de jazz, dar la magazin le vindeau la duzină. Lumânările, că jazz-ul e gratis, pe youtube. Nu ştiu cine şi-a mai boteazat maşina “cea mai frumoasă din lume”, dar pe şosele rulează mai mult decât acel exemplar.

Sunt unica fiică a alor mei. Iar ei sunt fiecare unica mea iubire, de felul ăsta.

În rest, tot lucruri ordinare…

—————

*Articolul acesta vine ca o provocare de la Unica.ro, unde suntem invitate să povestim şi alte lucruri din aceeaşi categorie: unice. Asta, ca să le găsim 😉

Când oftatul e o plăcere

= atunci când ai un blog, unde să-ţi verşi năduful. Unde ştii că vei fi primit şi mâine, chiar dacă astăzi produci scurt-circuite de la atâtea tunete şi fulgere.

  • Urăsc să fiu obosită, de exemplu. M-am săturat. Dorm puţin şi ineficient. Mă trezesc cu noaptea-n cap doar ca să am mai mult timp să fiu obosită. Uneori, îmi vine să plâng pe stradă. Sau în metrou. Îmi ard ochii în cap şi mi-s grei toţi muşchii. Au fost momente când invidiam morţii. Pentru liniştea lor. Mi-e dor să-mi fie somn.
  • Urăsc acele persoane care au impresia că, dacă ele vorbesc prin receptor, au prioritate în faţa celui care îţi vorbeşte live. Îi urăsc pe ăia care te întreabă ce faci, dar nu ascultă răspunsul. Poate eşti într-o vizită, poate eşti la stomatolog, poate crăcită la cosmeticiană.
  • Urăsc felul în care îmbrac zilnic nişte haine care mă strâng. De gât, de mâini şi de picioare. Dar mai ales, nu mă lasă deloc să strălucesc. Am uitat cum e să ai înţelegere faţă de obstacolele din calea ta, ajungând să le urăsc fiecare moleculă.
  • Urăsc când am de aşteptat.
  • Urăsc când îmi hrănesc gânduri cu nişte date concrete, care se duc naibii. Datele, că gândurile nu se duc, ci se transformă.

Dar îmi place când gândurile devin realităţi, când aşteptările se încununează cu bucurii. Iubesc momentele în care ies din corsete şi mă încarc din prize mici, livrate rar, dar cu esenţă. Mă bucur nespus când ea mă sună şi azi, chiar dacă ieri i-am dat respins şi am uitat s-o sun. Şi mi-e dor de o oră de somn. Şi de vise frumoase…

Sunt într-o gaură energetică acum, închideţi blondele, că poate se ia. Şi mergeţi de vedeţi noua faţă Unica.ro . Unde să ziceţi mai degrabă de bucurii, decât de oftaturi, să echilibrăm situaţia şi să dregem busuiocul. Oamenii s-au gândit la un concurs, care din cele 8 bloggeriţe strânge mai mulţi prieteni. Sunt şi eu pe listă. Votaţi-mă!
Că tot e-n vogă 😛

Un nou teaser

Parcă-i scos din filme, dar s-a întâmplat chiar aici la noi. Ce să fie, ce să fie?

şi ca să vă fie şi mai ciudă, atâta vă mai zic: eu ştiu răspunsul! 😛

Loc cămin Bucureşti

Later edit:

UPDATE pentru băieţi: loc în caminul u5 regie (tip garsoniera )
relaţii la tel 0766 29 30 55

Anunţ:

*În atenţia studenţilor care încă mai caută un loc de cazare în Bucureşti
Cameră de 3 fete, cămin U5, garsonieră – gen, cu baie şi bucătărie;
Cele interesate să sune la 0766343644.

Menţionez că numărul de telefon NU ESTE AL MEU. Puteţi avea încredere că nu-s aşa tembelă încât să-l dau public. Şi să vă păstraţi cenţii de verificare.

Cum a fost

După cum zicea şi Denisa, alte companii nici nu au extensie în .ro, iar Dove invită la conferinţe pe o platformă neutră, să zic aşa, dar totodată foarte populară. Nu vreau să mai bat mult apa-n piuă cu treaba asta, doar voiam să spun că şi pe mine m-a uimit în cel mai pozitiv sens discuţia.

Gagicile au fost mai vorbăreţe decât credeam, plus, şi-au dat drumul la degeţele pe tastatură de mama focului. Adică, de la deodorante şi mirosuri s-a ajuns la poveşti despre zone intime şi bărbaţi epilaţi în somn. Plus, Roxana a fost cea mai dezinvoltă, cel puţin atât cât am prins eu din discuţie.

Am înţeles că în final s-a propus transformarea întâlnirii în ceva obişnuit, ceea ce arată în mod evident că s-a înregistrat un succes. Felicitări Ligiei pentru idee! 😉

Personal, aştept să ne întâlnim şi la cafeluţe mai puţin virtuale, să povestim …chiar şi ce le facem bărbaţilor …în somn. În somnul lor.

Că blondele mai au încă de învăţat 😉

Conferinta&Concurs pentru fete

Joi acum avem întâlnire virtuală pe facebook, începând de la 10 până la 4 după-masa. La poveşti ca între noi, fetele. Domnii nu sunt invitaţi :p (Nu săriţi, că nu-s eu gazda! Ci pagina Dove Hair Minimising) Vor fi şi Pyuric acolo, Lămâie, Idaho, Roxana Radu, DadaModa, Anurim, CeImbracAzi, nu ştiu exact pe toată lumea, dar aşa în principiu… Ca să nu fie ca şi când mergi la un party şi nu ştii pe nimeni. Va fi o conferinţă pe tema noului deodorant, la care sunt invitate sa participe toate doamnele şi domnişoarele consumatoare de apă, săpun şi deodorante.

Eu voi fi acolo de la început, că se dau şi premii (produse Dove HM pentru cele mai vorbăreţe şi curioase dintre noi. Iar la capitolul ăsta ne-au cam “citit” 😉 )

Deci, rămâne cum am stabilit! Joi, la locul şi ora, povestim mai multe şi mai detalii :p

© 2007-2025 Și Blondele Gândesc | Powered by WordPress

Temă optimizată de Valeriu | 119 queries in 0.476 s