
Am multe concluzii după această pandemie petrecută la Sibiu. Una dintre cele mai importante e legată de cât de prost mâncăm la București. Ca să vă explic. Dacă avem garnitură la friptură, socotim două feluri la prânz. În pandemie, la bunici, masa a fost servită zilnic de zicea-i că-i de Paști.
Continuare