Luna: June 2018 (Pagina 4 din 4)

Luați bunicii în concediu? Am încercat noi

Socoteala a fost destul de rapidă: copilul (2,5 ani) e încă prea mic să aibă răbdare și rezistență pentru plimbări și prea mare ca să facă doar ce vor alții. Să plecăm fără el nu era o soluție, așa că am decis: luăm și bunicii cu noi.

Continuare

”Nu cred că nu te poți schimba pentru cel pe care-l iubești”

Stăteam în fața sediului redacției unei faimoase reviste de modă la care lucram. Era săptămâna aia nebună în care a erupt ceva vulcan din Islanda, care a înnegrit tot cerul Europei. Scuza perfectă ca el să mai rămână cu mine un pic.

Continuare

O invitație de 4 persoane la festivalul Zurlandia

Mă jucam cu copiii în parc și le-am zis să pună muzică (eram pe un vapor, mergeam într-o croazieră, ce știți voi câte poți face la locul de joacă cu nisip :p). Unul dintre ei a zis că lui îi place Gașca Zurli. Altul a început să cânte ”am o căsuță mică”. Altul a început ceva cu mama, cineva a zis de Zâna Bună, iar eu i-am lăsat cu gura căscată când le-am zis că Tanti Prezentatoarea e prietena mea. Știu, foarte matur să spun asta :p

Continuare

De ce noul zbor București-Sibiu, deschis de Tarom din 15 iulie, nu-i ajută pe sibieni și nici pe turiști

Să ne bucurăm, că-i veste bună, toate titlurile ziarelor duduie că Tarom reintroduce curse pe ruta București-Sibiu, după 10 ani în care, dacă voiai s-o iei pe calea aerului, trebuia să faci cel puțin o escală prin Viena și să te ușurezi de vreo mie de euro, pe puțin. Deci era exclus, probabil și pentru domnul Țiriac senior.

Continuare

Un nou record Sibiu-Bucuresti: 8 ore fara ceva

Cand am plecat la doua si un sfert fix din fata casei din SIbiu, planul era asa: sa facem un roadtrip cu cafea, un somn si multe jocuri, iar cand ajungem acasa sa descarcam in liniste, sa punem hainele la loc, mancarea in frigider si-n farfurii, sa dam o tura cu trotineta prin parc, iar seara sa facem dus si sa scriem pe blog despre cum am legat vacantele astea doua si cum ne-am dat pe tobogane pana s-au rupt pantalonii si poze cu pantalonii rupti si orice sa mai prelungim un pic concediul.

Continuare

Pagina 4 din 4

© 2007-2025 Și Blondele Gândesc | Powered by WordPress

Temă optimizată de Valeriu | 120 queries in 0.488 s