Luna: November 2025 (Pagina 1 din 2)

Despre canalul cu reduceri și oamenii pe care nu-i vezi, pentru că nu țipă

Acum 5 minute, la casă la Mega. Îmi zice vânzătoarea de acolo, o doamnă posibil de aceeași vârstă cu mine:

Continuare

-Mami, e adevărat că notele nu contează? Cineva mi-a zis că sunt doar niște numere


Doar niște numere?

Am respirat adânc și mi-am adunat cuvintele.

Continuare

Hai cu mine să căscăm gura la o geacă de damă Nike. Sau mai multe (p)

N-am mai făcut niciodată așa ceva online. Poate intrați în joc, e perfect în regulă dacă nu aveți chef. Suntem pe site-ul emag. Căscăm gura împreună pe internet. La mai multe feluri de geacă de damă Nike. Știți cum, ați mai făcut? Când eram eu mică și nu exista la noi în oraș mall, mergeam ”pe centru” să căscăm gura. Doar atât. Efectiv nu cumpăram nimic, doar ne uitam.

Am ales fix geaca de damă Nike, fiindcă eu credeam că acest brand produce exclusiv articole pentru sportivi. Surpriză, au de la geci de schi până la geci de operă. Glumesc. Hai să vedem.

Continuare

Bullying fără precedent în medicina românească

Ce weekend trist.

Acesta e unul dintre principalele motive pentru care medicii tineri pleacă de la noi. Fix această bătaie de joc.

După ce colegii stomatologi de la altă facultate au auzit în amfiteatru un profesor spunând: “Doar nu credeți că vă învăț tot ce știu, că nu-s nebun să-mi cresc concurența în oraș!”, vă povestesc cum am fost întâmpinată în Anglia, eu, o tânără absolventă din Europa de Est.

Continuare

Vești despre Nenicu


Acum un an eram în spital internată de urgență cu băiețelul cel mic. Vecin de salon era Răzvănel cu tatăl lui. Nenicu, cred că vă amintiți.

Pentru cine a venit aici mai târziu, postarea inițială e aici. 180.000 € în 3 zile, mai știți?

Pe scurt:

Continuare

De ce un copil care doarme cu gura deschisă nu e sănătos?

Multe mame s-au agitat la postarea anterioară, așa că explic ca un dentist care știe să vorbește românește 😉
Acesta nu e doar un „obicei”, ci de multe ori un semn că ceva nu funcționează cum trebuie în respirație, anatomie sau în echilibrul feței.

Continuare

Pagina 1 din 2

© 2007-2025 Și Blondele Gândesc | Powered by WordPress

Temă optimizată de Valeriu | 110 queries in 0.629 s